Każdy z nas ma niewątpliwie swoją ulubioną pozycję seksualną. Od najprostszej, po niemalże akrobatyczne. Jednak nie działa to w ten sposób, że za każdym razem ta sama pozycja przyniesie nam podobną satysfakcję i spełnienie. Czasami trzeba trochę poeksperymentować, zmieniając ułożenie ciała, czy nawet miejsce. Nie tylko łóżko jest dobrym miejscem do spełniania fantazji erotycznych. Warto rozmawiać z partnerem o tym, co lubimy, za czym nie przepadamy, tak, by móc wspólnie czerpać z seksu jak najwięcej frajdy.

Poniżej przedstawiamy trzy najbardziej popularne pozycje seksualne.

Twarzą w twarz – Pozycja, w której partnerzy mogą utrzymywać cały czas kontakt wzrokowy. Jest to szczególna forma bliskości, gdzie można widzieć reakcję, mimikę drugiej osoby. Kontakt fizyczny, obserwacja ruchów, a nawet westchnienia mogą powiedzieć więcej o naszych pragnieniach, o tym, co nam się podoba, niż same słowa, w których często się blokujemy. W tej pozycji, bez problemu można zmieniać tempo i głębokość penetracji.

Na jeźdźca – Partner siedzi na górze, z nogami ułożonymi wzdłuż ciała partnera, który również może siedzieć, albo leżeć. Ręce są tutaj wolne, dlatego swobodnie można wzajemnie, za ich pomocą pieścić. Osoba na górze może tutaj czuć się bardziej dominująca, decydując o tempie zbliżenia. Zazwyczaj, w takiej pozycji, to kobieta pełni funkcję wspomnianego jeźdźca. Dochodzi też do większej stymulacji łechtaczki, toteż panie bardzo lubią tę pozycję, gdzie dodatkowo partner może spokojnie, zarówno rękami jak i ustami, pieścić piersi partnerki.

Od tyłu – Pozycja ta daje niewątpliwie mocniejsze doznania, pozwalając na głęboką penetrację. Wielu mężczyzn jest jej zwolennikiem, mogąc podziwiać zgrabne pupy swoich wybranek. W trakcie takiego aktu miłosnego ruchy mężczyzny są szybkie i zdecydowane. Pozwala na szybkie osiągnięcie orgazmu.

Warto eksperymentować w łóżku, tak, by seks był dla was źródłem prawdziwej rozkoszy i spełnienia. Nie trzeba się trzymać utartych schematów i traktować zbliżenia, jak konieczności, którą należy wypełnić danego dnia, o konkretnej godzinie. Dopiero jeśli oboje poznacie dobrze swoje ciała i pragnienia, będziecie mogli w pełni świadomie cieszyć się wrażeniami, jakie niesie ze sobą seks.

Opracowanie: Arletta Różycka