sCzy zastanawiałaś się kiedyś, co tak właściwie steruje naszym ciałem? Wszystkie narządy pracują bez udziału naszego umysłu. Jednak to, że chodzimy, słyszymy, czujemy, widzimy dzieje się za sprawą podświadomości. Przecież świadomie nie odpowiadamy za pracę mięśni, nie panujemy nad ich ruchem. Chcąc poruszyć prawą ręką nie uruchamiamy głębokich procesów myślowych, zastanawiając się jak to uczynić. Po prostu to robimy.

Nasz umysł i moc jaką posiada, to broń z której rzadko potrafimy skorzystać. Można przytaczać mnóstwo przykładów, gdy np. jesteśmy przekonani, że wydarzy się jakaś konkretna sytuacja i w istocie tak się dzieje. Gdy chcemy przed czymś uciec, boimy się czegoś, jednocześnie cały czas o tym myślimy i przyciągamy to do siebie. Jest to tzw. efekt samospełniającego się proroctwa. Chyba każdy z nas słyszał o efekcie placebo. Leki, które są tak naprawdę zwykłymi cukierkami, mogą zdziałać cuda, gdy pacjent zostanie przekonany o ich cudownych właściwościach.

Naszą podświadomość rozwijamy przez całe życie, poprzez nawyki, zasady i przekonania. Tak samo znaczące może być zwykłe zawiązanie buta, jak i konkretne, stałe myślenie o czymś. Powtarzanie czegoś systematycznie, kreuje nawyki. A te, tworzą się poprzez zdobywanie wiedzy i doświadczeń życiowych. Pomimo siły jaką posiada podświadomość, nie działa ona kreatywnie, nie potrafi oddzielić rzeczywistości od fikcji. Jej zadaniem jest przechowywanie, zarządzanie i interpretowanie informacji z naszych myśli. Podświadomość nie jest w stanie ocenić tego, czy coś możemy zrobić, czy nie. To nasze myślenia wysyła sygnały, czy damy radę coś wykonać.

Jeśli zdasz sobie sprawę jak bardzo twoje myśli mogą wpływać na otaczającą cię rzeczywistość, sama z czasem zaczniesz ją kreować. Wpajając sobie pozytywne, optymistyczne nawyki, szybko zastąpisz stare, niekoniecznie dobre. Zmiana zawsze pochodzi od środka. Możesz zmienićpracę, zakończyć związek, możesz wszystko, jeśli tylko bardzo będziesz tego chciała.

Podświadomość, to potęga, do której każdy z nas ma klucz. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie drzwi. Nasz umysł kryje mnóstwo zagadek,które powoli coraz bardziej odkrywamy i poznajemy. Szczęście tak naprawdę ukryte jest w naszym umyśle, wystarczy po nie sięgnąć.

Opracowanie: Arletta Różycka