Zapach kobiety

zZapach jaki naturalnie wydzielamy, jest naturalnym i najlepszy afrodyzjakiem jaki może zadziałać na mężczyznę. Warto tu przypomnieć scenę z filmu ,,Zapach kobiety”, kiedy to Al Pacino grający niewidomego mężczyznę tańczy z kobietą tango. Na podstawie zapachu jaki wydzielało jej ciało potrafił powiedzieć więcej o jej życiu i charakterze niż mężczyzna, który przez kilka godzin ją obserwował. A co więcej na tej podstawie ocenił jej zniewalające piękno. I tak jest w rzeczywistości, choć możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. To, co wydziela nasze ciało może przyciągać a jednocześnie odpychać. To są feromony, które wzajemnie na siebie oddziałują.

Badania pokazują, że wiele zapachów działa na mężczyzn w pierwotny sposób. Są to aromaty wanilii, cynamonu, miodu, piżma i konwalii. Czyli zdecydowanie słodkie i delikatne aromaty. Placek dyniowy i pączek z lukrecją mogą zdziałać cuda, sprawić, że twój mężczyzna będzie pałał pożądaniem. Wbrew pozorom drogie perfumy wcale nie wywołują tak spektakularnego efektu, mogą przytłoczyć twój naturalny zapach, zdecydowanie najbardziej nęcący. Świetnie sprawdzają się zwykłe olejki eteryczne zmieszane z odrobiną oliwy.

Przy stosowaniu ,,wabików” nie możemy przesadzać. Każda z nas lubi pachnieć już na odległość i gdy unosi się za nami aromat perfum, ale tak naprawdę przy zbliżeniu, mężczyźnie może przeszkadzać scałowywanie sztucznego aromatu z twojego dekoltu, szyi, czy karku. Klasyczne perfumy w smaku są okropne, a to zamiast zachęcić, może odrzucić twojego partnera. Lepiej perfumować tzw. ciepłe miejsca, czyli skronie, wgłębienie pod kolanem i łokciem i włosy. Jeśli chcesz, aby zapach był intensywny i zgrał się z twoim naturalnym trzymaj się jednego aromatu, nie zmieniaj go co chwilę.

Opracowanie: Arletta Różycka